W ostatnich miesiącach moda na odchudzanie i bycie fit stała się niezwykle popularna. Z pewnością duże znaczenie ma osoba zachęcająca do aktywności i odgrywająca w świecie zdrowego trybu życia niezwykle ważną rolę- Ewa Chodakowska. To właśnie ona każdego dnia mobilizuje i zachęca do ćwiczeń tysiące kobiet i mężczyzn, chcących zmian w swoim życiu, pragnących lepiej wyglądać i zdecydowanie zdrowiej się czuć.

 

Jakie więc ćwiczenia są dobrym rozwiązaniem, by móc mówić o walce z nadprogramowymi kilogramami, z cellulitem i zbędną tkanką tłuszczową? Tak naprawdę nie ma jednego sprawdzonego zestawu ćwiczeń. To, co najważniejsze- nie możemy pracować tylko na jedną partię mięśni. Do pracy trzeba pobudzić całe ciało, bo tylko to może dać efekty, na jakich nam zależy. Doskonałym rozwiązaniem jest przeplatanie ćwiczeń cardio, z ćwiczeniami siłowymi. Cóż to oznacza? Otóż wykonujemy serię ćwiczeń, które podnoszą nam ciśnienie i rozgrzewają mięśnie, by później móc pracować na konkretne partie ciała. W zależności, czy zależy nam na smukłych udach, pięknym brzuchu, czy jędrnych pośladkach, takie też ćwiczenia możemy zastosować, nie zapominając o przeplataniu ćwiczeń z typowo szybkimi rozwiązaniami.

 

Ćwiczeniami cardio może być szybki, kilkunastosekundowy bieg, intensywny marsz, pajace i inne temu podobne zabawy, które sprawią, że serce szybciej zabije, a krew zacznie pulsować z podwójną mocą. Jeśli zaś chodzi o ćwiczenia na określone partie mięśni, najlepiej wybrać takie, dzięki którym pracują wszystkie mięśnie naraz. Brzuszki, nożyce, unoszenie nóg, przysiady i wszelkie inne rozwiązania, które sprawią, że po każdym treningu każda część naszego ciała będzie intensywnie rozćwiczona, a my z dnia na dzień, będziemy chcieli jeszcze więcej i więcej. A w wolnych chwilach? Rolki, rower, nordic walking i świeże powietrze, kiedy tylko się da. Pamiętajmy- ruch to zdrowie i tej zasady trzymajmy się, niezależnie, ile mamy lat, co robimy i jak wiele na aktywność fizyczną możemy poświęcić czasu.