Jakiś czas temu pojawiła się na polskim rynku usługa zwana „dietą pudełkową” i od razu zyskała sobie dużą popularność wśród tzw. celebrytów. Z biegiem czasu zaczęły ją stosować także osoby prywatne, zamawiając posiłki do swoich domów oraz firm. Najprościej mówiąc, jest to usługa cateringu dietetycznego doskonale dopasowanego do naszych potrzeb oraz preferencji. Decydując się na taki sposób odżywiania, warto poszukać sprawdzonej firmy, popytać znajomych czy poczytać opinie na temat firm cateringowych w internecie. Jest to bardzo ważne, aby nie powierzać swojego odżywiania przypadkowym osobom.

Jak to wygląda w praktyce?

Kiedy już wybierzemy firmę dietetyczno-cateringową, z której usługi chcemy korzystać, musimy się zastanowić nad wyborem odpowiedniej diety. Najlepiej zrobić to w konsultacji z dietetykiem. Dieta powinna uwzględniać zarówno cele, jakie sobie stawiamy np. utrata kilogramów, jak i nasze preferencje oraz zalecenia żywieniowe. Po wybraniu pakietu możemy oczekiwać kuriera z pierwszą przesyłką. Odtąd przez wybrany przez nas okres będziemy codziennie z samego rana (najczęściej między godziną 5 a 7) otrzymywać pakiet posiłków na cały dzień z zaleceniem jak je spożywać (czy na ciepło, czy nie). Najczęściej możemy wybierać z kilku dostępnych pakietów np.:
  • dieta optymalna,
  • dieta 1000 kalorii,
  • dieta bezglutenowa,
  • dieta wegetariańska,
  • dieta antycellulitowa.

Zalety diety pudełkowej

Wygoda i oszczędność czasu

To absolutnie genialne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu ani ochoty na zakupy oraz gotowanie dla jednej osoby. Świetnie sprawdzi się także, kiedy na co dzień gotujemy dla rodziny, a zdarzają się momenty np. wakacje, kiedy zostajemy sami i chcemy od gotowania zwyczajnie odpocząć.

W pełni zbilansowane posiłki w odpowiedniej ilości

Dieta pudełkowa zapewnia nam pięć prawidłowo zbilansowanych posiłków z dokładnie wyliczoną wartością kaloryczną, co ma niebagatelne znaczenie, kiedy np. chcemy schudnąć, a nie mamy głowy do liczenia kalorii. Dodatkowo niejako wymusza na nas jedzenie w regularnych odstępach czasu, co przyczynia się do trwałej zmiany naszych nawyków żywieniowych. Dzięki stosowaniu takiej diety mamy pewność, że jemy posiłki najwyższej jakości, świeże, zdrowe, różnorodne i smaczne.

Zgodność z naszymi celami oraz preferencjami

Wybierając wariant naszej diety pudełkowej, warto skonsultować się z dietetykiem, aby mieć pewność, która opcja najlepiej zaspokoi nasze potrzeby i spełni nasze oczekiwania. Tylko wtedy możemy być pewni, że jesteśmy na najlepszej drodze do sukcesu. Przy wyborze diety warto też pamiętać o naszych preferencjach, jeśli chodzi o jedzenie. Nie ma potrzeby, aby wegetarianin nagle zaczął jeść mięso albo aby osoba lubiąca mięsne posiłki jadła tylko owoce i warzywa. Wszystko możesz dopasować do siebie i swojego stylu życia.

Tam gdzie chcesz

Posiłki zostaną Ci dostarczone, tam gdzie potrzebujesz. Może to być Twój dom, praca, ale też możesz umawiać się na ich odbiór w terenie, jeśli Twoje zajęcie wymaga ciągłego przemieszczania się.

Wysoka jakość produktów

Firmy oferujące catering dietetyczny pracują na swoją renomę wysoką jakością. Jeśli chcą z powodzeniem funkcjonować na rynku, muszą oferować posiłki stworzone z produktów doskonałej jakości. W innym wypadku wieść szybko się rozniesie i nikt z ich usług nie skorzysta. Tak więc wybierając swojego dostawcę diety pudełkowej, wybieraj świadomie, a nie pod wpływem impulsu. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twoja dieta i Twoje zdrowie jest w dobrych rękach. A Twoje posiłki będą smaczne oraz zdrowe.

Zdrowo i smacznie

Na pierwszy rzut oka to połączenie niemożliwe do osiągnięcia, żeby zdrowe było także smaczne. Nic bardziej mylnego. Świetnie smakujące jedzenie może jednocześnie mieć doskonały wpływ na Twoje zdrowie. Tysiące klientów korzystających każdego dnia z diet pudełkowych to potwierdzą bez chwili namysłu. Da się. Jeśli wybierzesz zaufaną firmę, to będziesz zadowolony z efektów i zdrowo najedzony.