logo firmy EatZone.pl oferującej catering dietetyczny z dostawą

Kalkulator BMI - wskaźnik masy ciała

Płeć
Aktywność fizyczna
Nie jem
Parametry Ciała

Sugerowane diety poniżej 1800kcal

Dieta Optimal
1500 kcal
Klasyczna dieta zaprojektowana przez naszego dietetyka
Dieta Wegetariańska
1500 kcal
Klasyczna dieta zaprojektowana przez naszego dietetyka
Dieta Bezglutenowa
1500 kcal
Klasyczna dieta zaprojektowana przez naszego dietetyka

Kalkulator BMI

Sprawdź, czy Twoja waga jest odpowiednia?

BMI (ang. body mass index) to popularnie stosowany wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu. Z jego pomocą jesteśmy w stanie szybko sprawdzić, czy masa naszego ciała jest prawidłowa, czy może mamy tendencję do niedowagi lub nadwagi. Należy pamiętać, że współczynnikiem BMI możemy oceniać wagę tylko osób dorosłych. W stosunku do dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią tego wskaźnika nie stosujemy.

Dzięki naszemu kalkulatorowi BMI możesz błyskawicznie sprawdzić, w jakiej grupie się znajdujesz i podjąć odpowiednie kroki w kierunku ewentualnej zmiany.

Pamiętaj jednak, że jeśli należysz do grupy osób intensywnie trenujących, np. na siłowni to współczynnik BMI może w Twoim przypadku pokazywać zafałszowany wynik. Dzieje się tak dlatego, iż nie mierzy on dystrybucji tkanki tłuszczowej dlatego np. osoba szczupła, ale jednocześnie umięśniona będzie sklasyfikowana jako osoba z nadwagą, choć fizycznie nie będzie jej miała. 

W obliczu wszystkich faktów musimy pamiętać, że określenie wysokości współczynnika BMI to nie wszystko. Każdy z nas jest odmienny. Mamy różną budowę ciała, predyspozycje, prowadzimy różny styl życia, przebyliśmy różne choroby i cierpimy na różnorodne schorzenia. To wszystko sprawia, że nie możemy kierować się tylko i wyłącznie wskaźnikiem BMI w określaniu kierunku naszych działań dietetycznych. Zawsze warto wspomóc nasz wynik konsultacją z profesjonalistą, który potraktuje nas całościowo. Nasi dietetycy chętnie pomogą w wyborze diety idealnie dopasowanej do Ciebie.