logo firmy EatZone.pl oferującej catering dietetyczny z dostawą

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego

Płeć
Aktywność fizyczna
Nie jem
Parametry Ciała

Sugerowane diety poniżej 1800kcal

Dieta Optimal
1500 kcal
Klasyczna dieta zaprojektowana przez naszego dietetyka
Dieta Wegetariańska
1500 kcal
Klasyczna dieta zaprojektowana przez naszego dietetyka
Dieta Bezglutenowa
1500 kcal
Klasyczna dieta zaprojektowana przez naszego dietetyka

Kalkulator BMR

Czy wiesz, ile kalorii dziennie potrzebujesz, aby żyć zdrowo i czuć się doskonale?

Współczynnik BMR (ang. Basal Metabolic Rate) informuje nas o tym, jaką minimalną ilość kalorii musimy spożywać każdego dnia, aby podstawowe funkcje naszego organizmu miały zapewnione paliwo do działania. Wszystko po to, aby każdy narząd w Twoim ciele pracował sprawnie niezależnie czy chodzi o płuca, nerki, serce czy układ nerwowy.

Mamy różne zapotrzebowanie na kalorie oraz różne ich spalanie, zasadniczo dlatego, że różnimy się płcią, oraz wiekiem. Musimy pamiętać, że regularne treningi sprawiają, iż nasze zapotrzebowanie kaloryczne znacznie wzrasta. Nasz kalkulator uwzględnia więc nie tylko wiek oraz płeć, a także zakres aktywności fizycznej. Wszystko po to, abyś otrzymał wynik, który dokładnie zobrazuje to, jaką ilość kalorii powinny Ci zapewniać posiłki, które codziennie zjadasz.

Dostarczając naszemu organizmowi ilości kalorii, jaką wskazuje współczynnik BMR, utrzymamy nasze ciało w stanie równowagi, co oznacza, że nie będziemy ani tyć, ani chudnąć. Nasza waga w tym stanie będzie stabilna i stała. Właściwie można z powodzeniem powiedzieć, że BMR określa granicę, po której przekroczeniu zaczniemy tyć a po obniżeniu chudnąć. Do cenna wiedza, szczególnie jeśli stawiamy sobie określone wyzwania dietetyczne.

Pamiętaj, że przedstawione wyniki są orientacyjne i mają charakter pomocniczy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane ze swoim zapotrzebowaniem kalorycznym, koniecznie skontaktuj się z naszym zespołem dietetyków.